Hot Dog Roller for Sale for Commercial Use Fast Food Equipment
This commercial hot dog roller is a high-quality product manufactured and developed by Goodloog. It integrates the hot dog roller and grill pan into one unit, with three EGO temperature controllers for individual control of the rear roller and front grill pan, allowing you to grill steaks, eggs, vegetables, etc., while simultaneously grilling hot dogs.
This essential grilling tool is ideal for professional venues such as food courts, shops, restaurants, and hotels, allowing you to easily prepare delicious dishes and say goodbye to greasy food. Welcome to order!


Commercial Hot Dog Roller for Sale Features:
- Three EGO rotary temperature controls:
Each of the front and rear rollers is equipped with an independent knob, and another one knob controls the temperature of the baking plate, allowing you to precisely control the cooking temperature of each part.
- 8 Non-Stick Rollers + Grill plate design:
While the front non-stick baking tray can be used to grill steaks, buns, or eggs, and the rear roller is grilling hot dogs. This commercial hot dog grill is ideal for parties, ensuring every hot dog is grilled to perfection, making it the perfect companion for gatherings, picnics, and family meals.
- Easy to Clean:
This stainless steel hot dog roller features a removable stainless steel drip tray for effortless cleanup. Enjoy healthy meals with ease while ensuring a clean kitchen environment.
- Versatile Use:
Ideal for Hot Dogs, Brats, Sausages, Taquitos, and more. Perfect for BBQs, Food Stalls, and Home Cooking. Enjoy outdoor gatherings with this essential Grilling Tool designed for delicious meals without the mess. Perfect for both casual and professional settings.




Specification of commercial hot dog roller for sale:
| Product Name | 8 Rollers Hot Dog Grill and Grill Plate |
| Item NO. | FY-08B-P2 |
| Housing Material | 304 stainless steel |
| Roller Material | 304 stainless steel(Food grade) with 3 layers Tefon |
| Plate material | Iron with Teflon coating |
| Plate thickness | 5MM |
| Thermostatat | EGO Thermostat |
| Voltage | 220-240V |
| Temperature Range | 50~300℃ |
| Number of Rollers | 8 |
| Packing Size | 695 x 630 x 260 |
| Dimension | 530 x 590 x 170 mm |
| Power | 2170W |
| Net Weight | 18KG |
| Gross Weight | 20.6KG |


Check here to get more Commercial Kitchen Equipment: https://www.goodloog.com/
Specification of commercial hot dog roller machine for sale:
| Product Name | 8 Rollers Hot Dog Grill and Grill Plate |
| Item NO. | FY-08B-P2 |
| Housing Material | 304 stainless steel |
| Roller Material | 304 stainless steel(Food grade) with 3 layers Tefon |
| Plate material | Iron with Teflon coating |
| Plate thickness | 5MM |
| Thermostatat | EGO Thermostat |
| Voltage | 220-240V |
| Temperature Range | 50~300℃ |
| Number of Rollers | 8 |
| Packing Size | 695 x 630 x 260 |
| Dimension | 530 x 590 x 170 mm |
| Power | 2170W |
| Net Weight | 18KG |
| Gross Weight | 20.6KG |



Standard carton box with foam inside for package
Or Polywood packed with carton if needed